•  
  • EN
پنجشنبه، 12 تیر 1399

اخبار و وقایع مرکز

دوره آموزشی مقاوم ‌سازی ساختمان‌های فولادی برگزار شد

دوره آموزشی مقاوم ‌سازی ساختمان‌های فولادی امروز صبح در محل مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن برگزار شد.
این دوره با هدف آشنایی دست‌اندرکاران امر ساخت و ساز با روش‌های مقاوم‌سازی ساختمان‌های فولادی و ارزیابی سازه‌های فولادی آنها و با حضور اساتید برجسته حوزه ساخت و ساز برگزار می‌شود.
موارد روش‌های تحلیل و محدوده مجاز هر کدام و نکات مهم در مدل‌سازی، روش تحلیل استاتیکی خطی، دینامیکی خطی و استاتیکی غیرخطی و معیارهای شکل‌پذیری آن، ارزیابی کیفی ساختمان موجود و آزمایش‌های مورد نیاز برای سازه‌های فولادی و روش ارزیابی کمی قاب‌های خمشی فولادی با اتصال گیردار و نیمه گیردار محورهایی است که در روز اول این کارگاه دور روزه از سوی مدرسین به آنها پرداخته شد.
دکتر سروقدمقدم رئیس پژوهشکده مهندسی سازه پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی، دکتر خواجه‌احمد عطاری رئیس بخش سازه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و دکتر مزروعی هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اساتیدی هستند که در این دوره آموزشی به ارائه سخنرانی می‌پردازند.
شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی از سازمان‌های مسکن و شهرسازی استان‌ها، وزارت کشور، نظام مهندسی استان‌ها و ... حضور داشتند.
روش ارزیابی کمی سازه‌های فولادی قاب ساده بادبندی در هم محور، برون‌محور، مقاوم‌سازی اتصالات خمشی متداول جوشی و روش‌های ارزیابی سازه‌های فولادی دارای دیوار برشی فولادی و مقاوم‌سازی به وسیله آن از دیگر محورهایی است که در روز آخر این کارگاه به آن پرداخته خواهد شد.
دوره آموزشی مقاوم‌سازی ساختمان‌های فولادی فردا بعدازظهر به کار خود پایان می‌دهد.
خاطرنشان می‌شود در پایان این دوره به شرکت‌کنندگان گواهی نامه اعطا می‌شود.

پروانه حسینی امتیاز به خبر :
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت