•  
  • EN
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

اخبار و رویدادها

در محل سامانه پایش اطلاعات مصرف انرژی انجام شد؛

جلسه هماهنگی نحوه‌ دریافت و درج اطلاعات مصارف انرژی ساختمان‌ها در بخش گاز خانگی، اداری و عمومی

جلسه هماهنگی نحوه‌ دریافت و درج اطلاعات مصارف انرژی ساختمان‌ها در بخش گاز خانگی، اداری و عمومی
جلسه هماهنگی نحوه‌ دریافت و درج اطلاعات مصارف انرژی ساختمان‌ها در بخش گاز خانگی، اداری و عمومی در محل سامانه پایش اطلاعات مصرف انرژی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

جلسه هماهنگی نحوه‌ دریافت و درج اطلاعات مصارف انرژی ساختمان‌ها در بخش گاز خانگی، اداری و عمومی در محل سامانه پایش اطلاعات مصرف انرژی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.
در جلسه هماهنگی نحوه دریافت و درج اطلاعات مصارف انرژی ساختمان‌ها در بخش گاز خانگی، اداری و عمومی محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، علی وطنی مشاور معاونت علمی و فناوری رییس جمهور،  محسن مظلوم فارسی‌باف مدیر پژوهش و فناوری و سراجی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران و تنی چند از مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز ایران حضور داشتند.
شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این جلسه ضمن تشریح وضعیت موجود، بر ضرورت همکاری و تسریع در ارائه اطلاعات از مراجع مختلف بویژه شرکت ملی گاز ایران تاکید داشت و آمادگی مرکز تحقیقات در تحقق اهداف موردنظر قانون‌گذار در کنترل و پایش اطلاعات مصرف انرژی در ساختمان‌ها، اصلاح ساختارهای موجود و بهبود وضعیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را اعلام نمود. 
ارائه گزارش از مبانی قانونی در راه‌اندازی سامانه پایش انرژی، اقدامات انجام شده و انتظارات قانونی موجود در بارگذاری اطلاعات مصارف انرژی، جزئیات عملکرد سامانه و زیرسامانه‌های طراحی شده برای ساختمان‌های موجود و جدیدالاحداث، ضرورت همکاری شرکت ملی گاز ایران در ارائه اطلاعات و برقراری ارتباط مناسب بین سامانه‌های موجود در آن شرکت و سامانه پایش اطلاعات انرژی، همچنین لزوم توسعه و تجهیز سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و تامین منابع مالی مورد نیاز توسط مسئولین سامانه، آقایان رضا شیخ انصاری و بهروز محمدکاری رئیس بخش انرژی و نور از دیگر محورهای این جلسه بود.
وطنی مشاور معاونت علمی و فناوری رییس جمهور نیز با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در خصوص استقرار سامانه پایش انرژی و محورهای مرتبط، ضمن تشریح برنامه‌های اجرایی و در دست اقدام در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین اعلام آمادگی آن حوزه و پروژه بهینه‌سازی و محیط زیست معاونت برای توسعه و بهبود سامانه، بر ضرورت همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی و ذینفعان پروژه در بارگذاری اطلاعات تاکید نمود.
در بخش دیگری از این جلسه و پس از تشریح جزئیات عملکرد سامانه‌ها و نحوه‌ ورود اطلاعات و گزارش‌گیری از سامانه توسط مشاور پروژه، محسن مظلوم فارسی‌باف مدیر پژوهش و فناری شرکت ملی گاز ایران نیز با طرح برخی پرسش‌ها در زمینه مبانی طراحی و چگونگی عملکرد سامانه‌ها، به بیان جزئیات اطلاعات موجود در سامانه‌های آن شرکت پرداخت.
وی همچنین از آمادگی حوزه‌های تخصصی شرکت ملی گاز در خصوص همکاری در ارائه اطلاعات و برقراری ارتباط مناسب بین سامانه‌های طرفین خبر داد. 
خاطرنشان می شود در بخش پایانی این جلسه، ضمن پاسخگویی به سئوالات و  موارد مطرح شده از سوی مدیران و نمایندگان شرکت گاز، مقرر شد برای برقراری ارتباط مناسب، بررسی نیازمندی‌های پروژه و تشریح جزئیات بیشترسامانه توسط طراحان، کارشناسان و مسئولین مربوطه، برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری جلسه تخصصی ویژه مدیران و کارشناسان مربوطه در شرکت ملی گاز صورت پذیرد.

پروانه حسینی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت