• EN
جمعه 03 آذر 1396

اخبار و رويدادها

افتتاح دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در استان آذربایجان شرقی

افتتاح دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در استان آذربایجان شرقی
دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صبح امروز با هدف توسعه تکنولوژی‌های ساخت، بهینه کردن مصرف انرژی، توسعه حمل و نقل، توسعه کیفیت آسفالت و استفاده از نوآوری‌های به عمل آمده در این حوزه، رعایت الگ...

دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صبح امروز با حضور دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مهندس پورمهدی معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و دکتر اخلاقی مدیرکل راه و شهرسازی استان در شهر تبریز افتتاح شد.
مرکز منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بیش از ۳۰۰ متر مربع زیربنا دارد و درمحوطه آن آخرین شتابنگار آذربایجان شرقی نیز نصب شده است.
در همین رابطه، استفاده از ظرفیت‌های موجود در منطقه برای انجام پروژه ها و طرح‌های تحقیقاتی و ترویج یافته‌های پژوهشی و برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها، نشست‌ها و ...، توسعه و گسترش تکنولوژی‌های ساخت و ساز در شمال غرب کشور، استفاده از روش‌های نوین و کار آمد در حوزه حمل و نقل، تعمیق متدها و الگوهای ایرانی- اسلامی معماری و شهرسازی در منطقه شمال غرب کشور، کاهش هزینه‌ها و مصرف انرژی در ساختمان و شهرسازی و حمل و نقل، توسعه استفاده بهینه از آسفالت مناسب و رویه‌های بتنی در حمل و نقل، از محورهای فعالیت این دفتر عنوان شده است.
کاهش خطرپذیری لرزه‌ای منطقه شمال غرب کشور و بویژه شهر تبریز، مطالعه گسل‌های شهر تبریز و تعیین حرائم گسل‌ها و تدوین ضوابط ساخت وساز در حریم گسل‌ها، توسعه شبکه شتابنگاری استان آذربایجان شرقی و منطقه شمال غرب کشور و ارائه سند چشم انداز بتن 1404 با رویکرد توسعه رویه‌های بتنی در استان آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور از دیگر فعالیت‌های شاخصی است که با افتتاح دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در شهر تبریز از سوی این مرکز دنبال خواهد شد.
خاطرنشان می‌شود ظرفیت و پتانسیل موجود در شمال غرب کشور و شهر تبریز و سایر شهرها و بویژه شهرهای بزرگ این منطقه از نظر غنای نیروهای تخصصی و علمی، وجود سخت افزارها و نرم افزارهای مناسب، چشم‌انداز مناسبی را برای توسعه سریع اهداف تاسیس دفتر شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ایجاد کرده است. در همین رابطه، توسعه تحقیقات و ترویج یافته¬های پژوهشی، تکیه بر توانمندی‌های تخصصی نیروی انسانی، راهبرد اصلی پیشبرد کار است و این امر در منطقه شمال غرب کشور با افتتاح دفتر مرکز به نتایج مطلوب و کاربردی و اجرایی منجر خواهد گردید.
یادآور می‌شود، در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دکتر بیت‌اللهی، ‌مهندس قدیم، ‌مهندس فرزانگان، دکتر چینی، مهندس افتخار، دکتر علوی، مهندس سامی‌فر و مهندس مصطفوی به نمایندگی از مرکز تحقیقات راه، ‌مسکن و شهرسازی، جمعی از مدیران استانی، مدیران عامل کارخانجات قیر و آسفالت استان و دست‌اندرکاران صنعت قیر و آسفالت حضور داشتند. 

پروانه حسینی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

آخرین اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت