• EN
جمعه 03 آذر 1396

اخبار و رويدادها

انعقاد تفاهم‌نامه مشترک به منظور توسعه همکاری‌های علمی و تخصصی

انعقاد تفاهم‌نامه مشترک به منظور توسعه همکاری‌های علمی و تخصصی
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و گروه بین‌المللی ایفکتیس به منظور توسعه همکاری‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی تفاهم‌نامه مشترک همکاری را منعقد کردند.

با امضای این تفاهم‌نامه 8 ماده‌ای توسط دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دانیل ژویه نماینده گروه بین‌المللی ایفکتیس، دو طرف در راستای ارزیابی محصولات ساختمانی به منظور تطابق آنها با استاندارهای ایمنی در مقابل آتش، آموزش‌های فنی و دانشگاهی متخصصان علاقمند در ایران و بویژه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، فعالیت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در داخل و خارج پلتفرم جندی شاپور و ارائه خدمات پشتیبانی فنی و مشاوره به مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی، تصویب توسعه محصولات ملی در ایران، شامل مقررات، استاندارها بر اساس قانون‌گذاری محصولات اتحادیه اروپا متعهد شدند.
به موجب ماده 2 این تفاهم نامه همکاری، ایفکتیس متعهد می‌شود برنامه‌های آزمایشی مشترکی را مطابق مقررات تعریف شده، با مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی به منظور جبران نقیصه‌هایش انجام دهد. هدف از این کار کمک به مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای دست‌یابی به ایزو 17025 می‌باشد. همچنین  ایفکتیس خدمات آزمایش آتش برای محصولات ساختمانی و حمل‌و‌نقلی را برای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی فراهم خواهد کرد.
مطابق با مفاد این تفاهم‌نامه مشترک دو طرف توافق می‌نمایند که در صورت نیاز با یکدیگر فرآیند صدور گواهینامه را برای صنایع و محصولات ساختمانی تسهیل نمایند. گواهینامه‌های داوطلبانه خاص می‌توانند به‌منظور افزایش سطح ایمنی در ساخت‌و‌ساز براساس چارچوبی قابل‌قبول انجام شوند. این گواهینامه‌ها در مواردی چون تاییدیه تاسیسات، گواهینامه تاییدیه ایمنی کامل، طرح‌های گواهینامه‌های ساختمان و ساخت‌و‌ساز برای ساختمان‌های پرخطر، ساختمان‌های پر رفت و آمد، گواهینامه‌های ساختمان‌های موجود، گواهینامه SafeFire  صورت خواهد گرفت.
مطابق ماده 3 تفاهم‌نامه مشترک، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مسئولیت تکامل قانون‌گذاری و استاندارسازی در ایران را برعهده دارد. Efectis موافقت می‌کند تا در این حوزه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را پشتیبانی نماید. این حمایت از طریق ارایه خدمات مشاوره‌ای، بازرسی و مهندسی در حوزه‌های ایمنی آتش خواهد بود.
امضاکنندگان این تفاهم‌نامه به منظور اجرای مواد آموزشی، توافق می‌نمایند که یا دوره‌های مشترک و شرایط آموزشی را محقق نمایند یا از Efectis  درخواست کنند که دوره‌های خاصی را مانند سازمان آتش‌نشانی و آموزش اساتید براساس شرایط آموزشی سطح بالای   CFBT-fr برگزار نمایند.
همچنین ایفکتیس  توافق می‌کند که از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در دوره‌های دانشگاهی برای ارایه اطلاعات اولیه پشتیبانی کند.
در صورتی که امکان برگزاری پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های اروپا امکانپذیر باشد، ایفکتیس  در صورت برقراری تعهد می‌نماید که این موضوع را براساس شرکای دانشگاهی اروپا هدایت کند.
آزمایشگاه‌های رایج آتش در ایران، پاسخگویی به نیازهای بازار و تکامل قانون‌گذاری در ایران از دیگر محورهایی است که مطابق با این تفاهم‌نامه در دستور کار هر دو طرف قرار دارد.
خاطرنشان می‌شود گروه بین المللی ایفکتیس  به عنوان یک شرکت فعال در علوم و مهندسی آتش، کلیه زمینه‌های تخصصی ایمنی آتش شامل آزمون‌های تخصصی، مدل‌سازی، گواهینامه‌های بین‌المللی و بازرسی مهندسی در بسیاری از کشورهای جهان را پوشش می‌دهد. همچنین این گروه دارای تخصص و فعالیت در سایر زمینه‌ها چون ارزیابی های سازه‌ای، ارزیابی و آسیب‌شناسی مصالح، اجزا و سیستم‌ها، پیش‌بینی دوام و عمر ساختمان‌های قدیمی، زیرساخت‌ها و بناهای تاریخی می‌باشد.
گروه بین المللی ایفکتیس در زمینه‌های مهندسی آتش برای ساختمان‌، فرودگاه، تونل، حمل و نقل ریلی و... دارای تخصص بالا بوده و در این زمینه‌ها پروژه‌های مختلفی در اروپا و کشورهای مختلف دنیا داشته است.
خاطرنشان می‌شود در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری، دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دانیل ژویه نماینده گروه بین‌المللی ایفکتیس، دکتر صفارزاده معاون تحقیقات و فناوری مرکز، دکتر بختیاری معاون آموزش و توسعه فناوری مرکز و ایلکر ایبیک نماینده گروه بین‌المللی ایفکتیس حضور داشتند.

پروانه حسینی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

آخرین اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت