جمعه 31 شهریور 1396  |

اطلاعیه و اخبار

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل

  • 10 آبان 1395
  • 15:47
  • 0 دیدگاه
  • 193 بازدید
  • Article Rating
برگزاری مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل

مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در تاریخ 8 آبان ماه سال جاری با حضور معاون فرماندارشهرستان ، بخشدار مرکزی، رؤسای ادارات، شهرداران و بخشداران شهرستان در سالن اجتماعات آموزش و پروش شهرستان رودبار برگزار گردید.

در این مراسم آقای دکتر پوریاری رئیس آموزشکده فنی لوشان بعنوان سخنران مدعو به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان ضمن تبیین مفاهیم اساسی پدافند غیرعامل، به اسناد بالا دستی در قوانین جاری کشور در خصوص نقش و جایگاه پدافند غیرعامل شامل بند 2و3 سند چشم انداز 20 ساله، فصل دهم قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی-اجتماعی، ماده 198و ماده 199 برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و بند های 13 الی 15 ضوابط ملی آمایش سرزمین مصوب 1383 و همچنین به بیانات، تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری در بندهای 4 الی 9 سیاستهای کلی نظام اشاره شد.

آقای دکتر پوریاری در ادامه سخنرانی به جایگاه علمی و تحقیقاتی مرکز راه، مسکن و شهرسازی و نقش آن در تدوین اسناد و قوانین مرتبط با پدافند غیرعامل پرداخته و در این راستا به بخش مدیریت تدوین مقررات ملی ساختمان در مرکز و نقش و کارکرد آن اشاره نموده و از جمله تدوین موضوع پدافند غیرعامل در مبحث 21 مقررات ملی ساختمان را از دستاوردهای مهم این مرکز برشمردند. در ادامه ابعاد انواع سرمایه در کشور و لزوم پاسداشت آن شامل سرمایه فرهنگی، سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی، سرمایه نمادین به همراه سرمایه فیزیکی و دارایی در برابر انواع تهدیدات دشمن شامل تهدید سیاسی، تهدید اقتصادی، تهدیدات اجتماعی، تهدیدات زیست محیطی و تهدیدات فناورانه( ابزاری، رفتاری و مدیریتی) از جنبه های پدافند غیرعامل بوده که می بایست به صورت فراگیر برای آحاد ملت تبیین شود تا آرمانهای بلند ترسیم شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی هرچه سریعتر تحقق یابد.

سیداکبر موسوی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج